Point Peyzaj Mimarlığı olarak bir peyzaj çalışmalarımızın aşamalarını aşağıdaki gibi sıralamaya çalıştık. Sormak istediğiniz bir konu olursa lütfen aramaktan çekinmeyin.

leaf-center-01

Peyzaj tasarımı ve dikim süreci

1.

İlk Görüşme

Ne istediğinizi tartışmak için bahçenizde sizinle buluşacağız. Alanları değerlendireceğiz ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde görebilmek için bahçenizin nasıl ve kimler tarafından kullanılacağını sizinle tartışacağız. Gerekli alanlara ait detaylı ölçü alımı yapılarak, çalışmamızın kapsamını ve tasarım sürecini daha iyi anlamanız için yapılmış çalışmalarımızdan ve çizimlerimizden örnekler göstereceğiz.

2.

Peyzaj tasarım önerileri

İlk görüşme ziyaretinden sonra, bahçenizin tasarım gereksinimlerine ve vermemizi istediğiniz hizmetlere yönelik sağlam bir peyzaj tasarımı teklifi sunacağız. Tasarım önerisini kabul ederseniz, peyzaj tasarımı ile ilerleyeceğiz.

3.

Peyzaj tasarımı çalışması

Bahçenizi, önerilen tüm elemanlarının ve malzemelerinin ve kalan mevcut özelliklerin yerini gösteren ayrıntılı ve doğru ölçekli bir çizim ile tasarlıyoruz. Alanın Bitkisel ve sert peyzajının son halini size 3D ile birlikte sunuyoruz. Bunu bir opsiyon olarak düşünmenizi isteriz. Malum zaman ve teknik bilginin yoğun kullanıldığı bir süreçtir. Bu safhada çalışmaların onayı ile birlikte fiyatlandırma ve teklif sürecine giriyoruz.

İlk görüşme ziyaretinden sonra, bahçenizin tasarım gereksinimlerine ve vermemizi istediğiniz hizmetlere yönelik sağlam bir peyzaj tasarımı teklifi sunacağız. Tasarım önerisini kabul ederseniz, peyzaj tasarımı ile ilerleyeceğiz.

4.

Bitkisel dikim planı

Tasarımın ve bitkisel peyzajın onayı ile birlikte fiyatlandırma ve teklifimizi tüm detayları ile birlikte sunuyoruz.

5.

Uygulama Safhası

Teklifimizin onayı ile birlikte sizin ve bizlerin uygun olduğu zaman diliminde mutabık kalıyoruz. Şayet sulama sistemi kurulacaksa öncelikle sulama sistemi kurulumu gerçekleştiriliyor. Akabinde bitki çeşitlerini, sayıları, boşlukları ve bitki bakımını özetleyen dikim planları hazırlıyoruz. Ardından bitkilerin seçimi ve seçimi ile bitkilerin yerleştirilmesi ve ekilmesi sonrasındaki safhada da çim alanların tesviyesi ve çim ekimlerini yapıyoruz. Çimlerin biçim seviyesine ulaştıktan sonra biçim işlemini yaparak projemizi sonlandırıyoruz.

Doğayı hayatınıza getiriyoruz.

Sizi tanımamıza ve isteklerinizi anlamamıza yardım edin.

Pic1